Zlínský kraj bude modernizovat informační a vzdělávací portál ZKOLA.CZ

02.11.2018
Krajští radní rozhodli o tom, že po čtrnácti letech provozu významného a v České republice ojedinělého informačního portálu o vzdělávání a školství Zkola.cz přistoupí k jeho modernizaci. Schválili proto investiční záměr, který se bude realizovat v následujících měsících a bude ukončen v prosinci 2019.

„Portál Zkola.cz vznikl jako naprosto revoluční projekt z iniciativy Zlínského kraje již v roce 2004 coby služba školám, žákům, jejich rodičům i široké veřejnosti. Je vysoce hodnocen i Národní knihovnou ČR, která jeho obsah průběžně archivuje. Vzhledem k tomu, že redakční systém je již nevyhovující a software vykazuje časté chyby, přistupujeme nyní k modernizaci tohoto portálu,“ řekl krajský radní pro školství Petr Gazdík. Důvodem je také to, že v příštím roce končí smlouva se stávajícím dodavatelem.

„Bude zprovozněn nový redakční systém - tak, aby byl maximálně uživatelsky jednoduchý a přívětivý. Také bude zajištěn responzivní design a inovována bude současně i grafika celého webu. Celkové náklady včetně DPH se vejdou do částky 1 739 000 korun,“ dodal radní Petr Gazdík.

Vlastníkem portálu Zkola.cz je Zlínský kraj a provozovatelem je krajská organizace – Střední průmyslová škola Otrokovice.

V současné době má portál Zkola.cz měsíčně 43 259 návštěv, 24 837 uživatelů, 146 857 zobrazených stránek a 101 845 unikátních zobrazení stránek.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Slovácka