Žena naletěla falešnému vojákovi. Přišla o statisíce korun

01.11.2018
Ilustrační foto
Možná dlouhé osamění přimělo ženu ze Slovácka si za každou cenu udržet kontakt s neznámým mužem, kterého poznala na internetu.

Muž jí v e-mailu napsal, že je voják z povolání a v současné době slouží v zahraničí. Po určitě době se jí svěžil, že s kolegou našli zlato a peníze. "Voják" požádal důvěřivou ženu, zda by na její adresu mohl poslat svůj podíl z nalezeného bohatství. Žena souhlasila. Avšak aby k ní peníze mohly doputovat, nejdříve musela ona sama zaplatit za různé certifikáty a další vymyšlěné povolení. Dohromady žena zaplatila skoro půl milionů korun.

Avšak když přišel od muže další pokyn, týkající se zaplacení částky 28 tisíc Euro, žena se zdráhala tuto sumu poslat. "Když kontaktovala svého přítele v zahraničí, ujišťoval ji, že jí vše do koruny vrátí, jakmile za ní přijede. Svoji cestu pak z různých důvodů postupně odkládal. Ženě došla trpělivost a celou záležitost přišla oznámit na policii,“ podotkla mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Mluvčí dodala, že to není jediný podobný případ, který se u nás stal. „Policisté varují před těmito podvodníky a nabádají všechny, kteří se seznamují přes internet, aby byly obezřetnější. Dále doporučujeme, aby lidé v žádném případě nikomu cizímu neposílali peníze. Pokud člověka na internetu, se kterým komunikujeme, neznáme osobně, nikdy nemůžeme vědět, o koho se ve skutečnosti jedná,“ upozorňuje policejní mluvčí.

Aktuálně z Slovácka