Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Žákům ze školy Za Alejí začaly sloužit nově zrekonstruované učebny

09.10.2018
V nové učebně zeměpisu, přírodopisu, kmenové učebně Montessori a v žákovské kuchyňce se už začali učit žáci Základní školy Za Alejí. V letošním roce se modernizace učeben týká ZŠ Za Alejí a ZŠ UNESCO, v příštím roce přijdou na řadu základní školy na Větrné, v Mařaticích a v Jarošově. Celkové náklady na modernizaci učeben v ZŠ Za Alejí činily 7,8 milionu korun.
Ve zmíněných učebnách v Základní škole Za Alejí byly kompletně vyměněny podlahové krytiny, umyvadla a obklady kolem nich a místnosti byly nově vymalovány.  V učebnách byl proveden kazetový podhled s akustickým útlumem a provedena rekonstrukce osvětlení - do podhledu byla vsazena nová LED svítidla. Projekt zahrnoval nákup vybavení pro učebny, tak aby splňovaly požadavky moderní výuky, hygienické normy a vytvářel příjemné prostředí motivující žáky ke studiu. Učebny vybaveny novým mobiliářem – multimediální katedrou s počítačem, žákovskými lavicemi a židlemi a novým technickým vybavením – interaktivní tabulí, videodataprojektorem, počítači a zatemněním.  V kuchyňce jsou nové kuchyňské linky se sklokeramickými deskami, sporáky, lednice, myčka nádobí i pračka, v další části učebny jsou stoly se židlemi a bílá keramická tabule. Škola se však dočkala také zahradních úprav a mobiliáře. Úpravy venkovního prostranství v areálu školy spočívaly v rozšíření a předláždění přístupového prostoru a doplnění o betonové sedáky.

"Cílem projektu byla modernizace odborných učeben a vybudování nové kmenové učebny tak, aby investice vedla ke zlepšení výuky ve škole. Stejně jako všichni rodiče si také my přejeme, aby se děti vzdělávaly v čistých, moderních a špičkově vybavených prostorách,“ prohlásil starosta města Stanislav Blaha.

Starostova slova potvrdil také ředitel ZŠ Za Alejí Vratislav Brokl: „Kromě opravených tříd máme školu kompletně nově zasíťovanou internetem, a to s nejpřísnějšími bezpečnostními limity. Navíc máme nově vybavenou učebnu informatiky moderními počítači, což bylo hrazeno z darů a vlastních prostředků, a také dvě nová oddělení školní družiny,“ vypočítal.  
Převzato ODTUD

Aktuálně z Slovácka