Uherskohradišťská nemocnice nakoupí lůžka na novou JIP. Pomůže jí Nadace Synot

09.10.2018
Celou dětskou JIP, tedy šest specializovaných lůžek, může Uherskohradišťská nemocnice pořídit z příspěvku Nadace Synot. Její představitel, senátor Ivo Valenta, předal symbolický šek na 200 tisíc korun ve středu 3. října. Doprovázeli jej zástupci seniorských organizací z regionu, jejichž zásluhou se tyto prostředky nadaci podařilo nashromáždit.

V kanceláři ředitele Uherskohradišťské nemocnice se sešly zástupkyně seniorských klubů z Bojkovic, Uherského Hradiště a Babic. Dostavil se také Václav Holásek z Okresního sdružení hasičů Uherské Hradiště a zástupci Nadace Synot. Právě senioři a dobrovolní hasiči ze všech koutů regionu totiž přispěli na dvou set tisícový šek. „My pro ně organizujeme výlety a pobytové zájezdy v našich hotelech a restauracích, které mají zcela zdarma. Oni se ale rozhodli, že nám za to budou přispívat. Postupně tyto prostředky skládáme a když se sejde nějaká větší částka, věnujeme ji jménem nadace na dobročinné účely,“ vysvětlil původ peněz Ivo Valenta, zakladatel Nadace Synot. „Jsem ráda, že jsme se mohli zúčastnit tohoto oficiálního předání. My sice nemáme možnost ovlivnit, kam nadace peníze nasměřuje, s nákupem dětských lůžek jsme ale maximálně spokojení,“ zhodnotila příspěvek paní Zdenka Dominiková, předsedkyně Klubu důchodců Uherské Hradiště.

Uherskohradišťská nemocnice se v rámci Roku dítěte snaží získat prostředky na vybavení celého dětského oddělení, které se bude už v zimě stěhovat do nových prostor. „Celkově potřebujeme dětské oddělení vybavit více než třiceti lůžky a postýlkami, což jsou náklady přesahující jeden milion korun. Jsme proto moc rádi, že se Nadace Synot rozhodla spolupracovat s naší nemocnicí. Je velmi symbolické, že lůžka pro děti věnují jejím prostřednictvím právě senioři. Všem, kteří nám přispěli, srdečně děkuji,“ řekl ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

S Nadací Synot, ale také se seniorskými organizacemi, nemocnice spolupracuje dlouhodobě.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Slovácka