Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Slovácko neprolomilo smůlu při zápasech s Jabloncem, ze severu odjelo bez bodu

08.10.2018
Hned v úvodu utkání byl k vidění nepříjemný střet ve středu hřiště. Kamitán Slovácka Vlastimil Daníček se srazil s domácím Hovorkou a na hrací plochu museli doktoři obou týmů.

První šance utkání skončila vedoucí brankou Jablonce, když v 7. minutě Masopust poslal centrovaný míč do pokutového území, kde se hlavou prosadil Jovovič – 1:0. Jablonec v následujících minutách kontroloval dění na hřišti. Slovácko se k prvnímu zakončení dostalo ve 21. minutě. Pokus Martina Navrátila však zblokoval jeden z domácích obránců.

Ve 28. minutě mohlo být vyrovnáno. Juroška poslal míč z pravé strany do pokutového území, kde si naskočil Jan Kuchta, ale jeho hlavičku vytěsnil gólman Hrubý.

Slovácko bylo v následujících minutách aktivnější, ale ve 38. minutě přišla individuální chyba ve středu hřiště a rychlý brejk domácích přetavil ve druhou branku Masopust – 2:0.

Začátek druhého poločasu se odehrával převážně mezi šestnáctkami obou branek, bez vážnějšího ohrožení gólmanů. Slovácko se snažilo o vstřelení kontaktní branky, ale pozorná obrana Jablonce a nepřesnosti ve finální fázi případnou změnu skóre ve prospěch Slovácka znemožňovala.

S přibývajícím časem domácí hráči v klidu kontrolovali vývoj utkání a několikrát nebezpečně zahrozili z rychlých brejků. V poslední minutě ještě zazvonil na tyč domácí branky Filip Kubala, ale skóre se na jablonecké Střelnici již nezměnilo a Slovácko tak v 11. ligovém kole prohrálo v Jablonci 0:2.

FK JABLONEC - 1.FC SLOVÁCKO  2:0

Góly: 7. Jovović, 38. Masopust. Žluté karty: 90+1. Lischka - 26. Kuchta. Počet diváků: 2 225.
Slovácko: Daněk - Krejčí, Juroška, Hofmann, Divíšek - Rezek (39. Kalabiška), Navrátil, Janošek, Havlík (55. Sadílek), Daníček - Kuchta (65. Kubala).
Jablonec: Hrubý - Holeš, Lischka, Hovorka, Matěj Hanousek - Hübschman, Považanec - Masopust (77. Kubista), Trávník, Jovović (65. Acosta) - Chramosta (88. Ikaunieks).