Fotbalisté Slovácka v Plzni na vyrovnání nedosáhli

Góly: 35. Havel, 67. Procházka (pen.) - 69. Daníček
Žluté karty: 59. Jakub Rezek, 70. Hofmann
Počet diváků: 7235

Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Krejčí, Juroška, Hofmann - Rezek, Navrátil (70. Kalabiška), Machalík (81. Hellebrand), Havlík, Daníček - Kuchta (45. Zajíc)

Sestava soupeře: Hruška – Řezník, Hejda (44. Pernica), Hubník, Limberský – Procházka, Hrošovský – Havel, Čermák (79. Řezníček), Petržela - Krmenčík (90. Chorý)

Utkání dvou rozdílných poločasů, tak by se dal shrnout zápas na půdě mistrovské Plzně. Zatímco v prvním poločase to byli domácí, kteří dominovali, tak ve druhém poločase to bylo Slovácko, které si vytvořilo řadu brankových příležitostí, ale skórovat dokázalo pouze jednou, a tak Slovácko prohrálo v Plzní 1:2.

Ligovou premiéru v dresu Slovácka si odbyl gólman Matouš Trmal, který hned na úvod musel řešit několik ošemetných situací. Již ve 3. minutě vychytal gólovou situaci Milana Petrželi, který zakončoval na zadní tyč.

V 6. minutě to byl znovu Milan Petržela, který se dostal v malém vápně ke skluzu, ale odkrytou branku po  přihrávce Havla přestřelil.

I následující minuty byly v režii domácí Plzně, která držela míč a připravila si několik dalších šancí, ale obrana Slovácka včele s gólmanem Trmalem odolávala. To se potvrdilo i ve 31. minutě, kdy se k zakončení hlavou dostal Krmenčík, ale Trmal míč směřující pod břevno vyrazil na rohový kop.

Snaha domácích nakonec vedla k vedoucí brance ve 36. minutě, kdy se po rohovém kopu míč odrazil k Havlovi, který z hranice pokutového území napřáhl a z voleje poslal nechytatelnou střelu pod břevno – 1:0.

Po inkasované brance přišla pasáž, ve které se Slovácko snažilo kombinovat na polovině Plzně, ale domácí hráči žádné komplikace nedovolovali. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí tým.

Druhý poločas začal ze strany Slovácka mnohem sympatičtěji a následně akce Rainberka, Jurošky a Rezka zaměstnávaly obranu Plzně.

V 65. minutě se už Slovácko radovalo z vyrovnávací branky, když se po rohovém kopu trefil hlavou Petr Reinberk, ale kvůli ofsajdovému postavení nemohla být branka uznána. Naopak hned z protiútoku přišel souboj v pokutovém území a domácí zahrávali pokutový kop, který proměnil Procházka - 2:0.

Slovácko však zbraně nesložilo a v 69. minutě se po rohovém kopu a centru Jana Navrátila prosadil Vlastimil Daníček. V 73. minutě mohlo být dokonce srovnáno, když se hlavou prosadil Tomáš Zajíc, ale praporek sudího signalizoval hraniční postavení mimo hru. O chvíli později znovu Zajíc ve vyložené šanci neposlal míč do sítě.

Slovácko bylo i nadále aktivní a Viktoria Plzeň se do poslední minuty utkání strachovala o výsledek. Nakonec však domácí těsnou výhru přeci jen uhájili.