Drzý podvodník loudil od seniorů peníze, dokonce si pro ně přijel

27.10.2018
Ilustrační foto
Staršímu manželskému páru v obci Komňa minulý týden ve středu odpoledne zazvonil telefon. Ve sluchátku se ozval muž, který po nich požadoval peníze pod záminkou, že jsou pro jejich příbuzného. Nejprve chtěl tři sta padesát tisíc a poté částku navýšil na půl milionu korun. Nakonec dodal, že si pro ně za chvíli přijede.
Překvapení manželé by rádi příbuznému vyhověli, jenže něco se jim nepozdávalo. Proto mu ihned zavolali. Ten samozřejmě o ničem nevěděl. Manžele poučil, aby nikomu žádné peníze nevydávali a bez váhání kontaktoval policii. Mezitím u domu seniorů zastavilo auto a někdo zazvonil. U branky stál muž, který uvedl, že si pro “něco“ přijel. Manželé ho ale odbyli větou, že mu žádné peníze nedají. Proto z místa odjel.
K popisu neznámého podvodníka uvedli, že je ve věku kolem 40 let, střední postavy vysoké asi 175 cm, tmavších vlasů, oblečený do šedé prošívané bundy. Muž údajně mluvil česko-polsky. Přijel větším černým vozidlem, na kterém byl uveden nápis TAXI. Dle svědků měl údajně polskou registrační značku.

Policisté žádají veřejnost, pokud by měl někdo k tomuto muži či vozidlu jakékoliv informace, nechť je sdělí na nejbližší policejní oddělení. Zároveň upozorňují na nekalé praktiky těchto podvodníků a apelují především na seniory, aby nikomu cizímu nevydávali žádné finance.

Manželé se zachovali velmi správně. Informace si bez rozmýšlení ověřili u příbuzného, nikoho cizího nevpustili do domu a nevydali žádné peníze! Pokud se někdo dostane do podobné situace, měl by ihned kontaktovat policii.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Slovácka